Jessica Alba životopis

12. january 2011 at 14:30 | By: HeW^^
Jessica Alba celým jménem Jessica Marie Alba se narodila 28. dubna 1981 v Kalifornii.
V dětství se mnohokrát s rodinou stěhovala. Žila nějaký čas v Mississipi, v Texasu, ale nakonec se rodina usadila opět v Kalifornii. Jako každá malá holčička chtěla být Jessica Alba herečkou. Již ve svých dvanácti navštěvovala herecké kurzy, kde na sebe upozornila a brzo získala své první role.

Herečka má za sebou celou škálu rolí. Nenechala se zaškatulkovat do jediného žánru, ale vyzkoušela si zahrát jak v komedii, tak v dramatu. Jessica Alba debutovala v roce 1994 filmem Všechno je dovoleno (Camp Nowhere). Původně v tomto snímku měla jen malou roli. Ale hlavní hrdinka na poslední chvíli roli odřekla a producenti se rozhodli Jessicu obsadit do hlavní role.
Jessica Alba natočila několik televizních reklam a pár nezávislých filmů. Poté se objevila v komediálním seriálu pro mladé Tajuplný svět Alexe Macka (The Secret World od Alex Mack, 1994). Následovala další známa role Mayi v seriálu Delfín Flip (Flipper, 1995). Natáčení probíhalo v Austrálii a Jessica Alba byla nadšená z možnosti šnorchlovat a hrát si s delfíny v průběhu natáčení.
V roce 1996 ji diváci mohli shlédnout ve snímku Venus Rising (1995), kde ztvárnila roli mladé Evy. Ve filmu P.U.N.K.S. (1998) Jessica Alba spolupracovala s Randym Quaidem. Objevila se také ve snímku Brooklyn South v roli Melisy a v roce 1990 si zahrála ve dvou epizodách Beverly Hills 90210.
O devět let později si hned ve dvou filmech zahrála hlavní roli a to ve snímku Nepolíbená (Never Been Kissed) a Ruka zabiják (Idle Hands). Těmito snímky se uvedla již natrvalo do filmového průmyslu a stala se celebritou. Média o ni projevila velký zájem a točila jedno interview za druhým. V roce 2000 Jessica Alba získala roli Chloe ve filmu Paranoid a v televizním sci-fi seriálu Temný anděl (Dark Angel, 2000), kde si zahrála roli Max.
V roce 2002 natočila film The sleeping Dictionary. Kritice se však moc nezamlouvalo její ztvárnění role Nancy ve filmu Sin City (2005). Sin City je adaptace amerického komiksu a zahráli si v něm hvězdy jako je Bruce Willis, Brittany Murphyová a Josh Hartnett. Zahrála si v dalším filmu, kterému byl předlohou rovněž komiks. Film se jmenuje Fantastická čtyřka (Fantastic Four) a Jessica Alba tam získala roli Sue, která měla schopnost být neviditelná. Film měl obrovskou návštěvnost v kinech nejen v USA, ale i v Evropě. Za to účinkování ve snímku Into The Blue (2005) se Jessice moc nevyplatilo, protože film byl totální propadák.
Jessica Alba získala cenu magazínu Playboy, protože se umístila mezi 25 nejvíce sexy celebritami a stala se sexy hvězdou pro březen 2006, kdy její fotografie vyšla na titulní straně magazínu Playboy.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement